Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль
Електромонтаж
Електрик
Проект електрики

Розрахунок та монтаж освітлювальних електропроводок.

Ми вже розповідали Вам про різні види та типи електропроводок, зовнішнє освітлення та внутрішнє освітлення. Отож мова піде про те як розрахувати, правильно вибрати та акуратно змонтувати кабель для освітлювальних приладів.

Для того щоб розрахувати та вибрати переріз самого проводу потрібно підрахувати усю потужність даних, чи проектуємих освітлювальних приладів. Бажано розділити їх між собою на так званні групи, це забезпечить зручність монтажу та обслуговування. Як правило потрібно розраховувати групу освітлювальних мереж так щоб провід для їх підключення був не більше ніж 1.5 мм2. А автоматичний вимикач в щитку для захисту від небезпечних явищ та ненормальних режимів роботи щоб становив не більше 10 Ампер.

Потрібно також обов’язково звернути увагу на те, що усі кабелі та провода повинні бути трьохжильними (для трьохфазних мереж п'ятипровідні) з окремим проводом захисного заземлення. У тому випадку, якщо будинок старий і на поверховому щиті відсутній окремий заземлюючий провідник, то якщо немає природніх заземлювачів то прийдеться прокладати окремий заземлюючий провідник від електрощитової, чи взагалі з вулиці від нового контуру захисного заземлення. Використання заземлених ванни чи металевої мийки на кухнів рази знижує небезпеку ураження електричним струмом.

Важливо! Вам можуть дати пораду, виконати заземлення (занулення) з'єднавши заземлюючий провідник з нульовим проводом електричної мережі. Категорично не можна цього робити. Якщо у Вас в будинку (квартирі) чомусь пропаде «нуль», корпуси вашого «заземленого» обладнання опиняться під електричною напругою, а це вкрай небезпечно для життя. Те ж саме станеться, якщо хто не-будь при перемиканні на загальному щиті, поміняє місцями «нуль» і «фазу».

Тепер перейдемо до вибору самого кабелю. Нижче описані марки кабелю, що найчастіше застосовуються при влаштуванні внутрішньо-домових електромереж:

ВВГ-електричний силовий кабель

ВВГ-електричний силовий кабель, з одно-провідними мідними жилами, ПВХ ізоляцією і зовнішньої захисної ПВХ оболонкою. Буває круглої і плоскої форми, відмінно укладається в кабельні канали та штроби, компактніше електропроводу марки NYM. Є різновид марки кабелю з негорючою ізоляційної і захисною оболонкою ВВГнг-нд. Цей кабель є пожежобезпечним, так як має добавки в ізоляції і захисній оболонці, що перешкоджають їх горінню, і тому його застосування значно підвищує електробезпечність Вашого будинку чи квартири. Кабель ВВГ можна використовувати для електричної силової мережі в сухих і вологих приміщеннях.

ПВС - кабель гнучкий

ПВС - кабель гнучкий, круглої форми, виготовлений з мідних багато-провідних жил, ізоляція і захисна оболонка з ПВХ. Доволі гнучкий, тому в основному експлуатується, як кабель для підключення електроприймачів. В якості проводу силової електропроводки використовується рідко. Експлуатація та монтаж здійснюється в діапазоні температур -15 ° С - +40 ° С навколишнього середовища.

Так як ми вже з Вами говорили, що перетин кабелю потрібно вибирати, виходячи із струмового навантаження і потужності споживача енергії, або групи споживачів. Для цього потрібно підрахувати сумарну потужність електроприладів в кожній розподільчій групі (групи точок які підключені до одного автомата) і скористатися таблицями, наведеними нижче.

Перетин кабеля, мм²

мідь

алюміній

струм А

кВт

струм А

кВт

220 В

380 В

220 В

380 В

1,0

14

3,0

5,3

     

1,5

15

3,3

5,7

     

2,5

21

4,6

7,9

16

3,5

6,0

4,0

27

5,9

10,0

21

4,6

7,9

6,0

34

7,4

12,0

26

5,7

9,8

10,0

50

11,0

19,0

38

8,3

14,0

16,0

80

17,0

30,0

55

12,0

20,0

25,0

100

22,0

38,0

65

14,0

24,0

35,0

135

29,0

51,0

75

16,0

28,0

Крім даних таблиць застосовуються також ще кілька таблиць з поправочними коефіцієнтами в залежності від умов експлуатації, типу навантаження і типу кабелю.

Сам монтаж електропроводок потрібно виконувати в відповідності до умов виконання монтажу електропроводки, виконання електромонтажних робіт та організації монтажу електропроводки.

Усі роботи потрібно продумати на перед, щоб під час монтажу не виникло нюансів, які буде важко вирішити. Бажано перед цим розробити проект електропостачання квартир чи будинку. Та безумовно краще не ризикувати самому, щоб не зайти в глухий кут посеред ремонту та не створювати додаткових незручностей собі і оточуючим, а звернутися до спеціалізованої організації, яка проведе попередню оцінку необхідності виконання тих чи інших робіт, проведе усі розрахунки, виконає проект електропостачання квартир чи будинку, вибере переріз самого кабелю та захисну автоматику згідно електричного навантаження. Проведе сам монтаж електропроводки та усі пусконалагоджувальні роботи в відповідності усім нормам та правилам.

А Вам залишиться тільки насолоджуватися Вашим новоствореним комфортом та хизуватися ним перед родичами та друзями. Адже в нас для вашого затишку та комфорту є безліч ідей, що значно покращить ваші житлові умови та надасть певного антуражу.