Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль
Електромонтаж
Електрик
Проект електрики

Електропроект будинка

Проект електропостачання будинків індивідуальної забудови

Електропроект будинка

Ми поговоримо про те, що собою представляє проект електропостачання приватного будинку. Це є важливим організаційним моментом, який дасть змогу передбачити усі нюанси, що стосуються електромонтажних робіт.

В основному електропостачання індивідуальних житлових будинків здійснюється переважно від повітряних ліній.

Для споживачів, електропостачання яких здійснюється від повітряних ліній, виникає загроза виникнення атмосферних перенапруг в мережі, які виникають під час грози у випадках розряду блискавки поблизу повітряної лінії від якої здійснено живлення, чи поблизу будинку. Для захисту від атмосферних перенапруг доцільно на вводі встановлювати обмежувачі перенапруг (розрядники).

У сучасних умовах виникла потреба винесення приладів обліку за межі приватних володінь. У цьому випадку вони повинні встановлюватись в спеціальній шафі з керованим обігрівом, а також відповідним захистом обладнанням.

на схема електропостачання невеликого будинку з однофазним

На рисунку приведена схема електропостачання невеликого будинку з однофазним вводом від повітряної лінії безпосередньо в ввідно-розподільчий щит (ВРП) через ввідний двополюсний автоматичний вимикач з ПЗВ на 300 мА. Для захисту від перенапруг перед апаратом вводу встановлено обмежувач перенапруг. Нульовий провід після вводу приєднаний до пристрою заземлення, до якого також приєднують металевий корпус шафи (щитка). Після апарата вводу утворюють трипровідну однофазну мережу з нульовим робочим N та захисним РЕ проводами.

Для групових ліній, які живлять розетки, підвал, ванну кімнату та зовнішні розетки, передбачено ПЗВ на струм  30 мА та 10 мА комбінованого типу з тепловим та електромагнітним розчеплювачами максимального струму. Для решти споживачів рекомендовано використовувати автоматичні вимикачі. Для всіх відгалужень можна прийняти комутаційно-захисні апарати струм яких залежить від розрахункової потужності, переріз мідних проводів при цьому повинен бути не менше 2,5 мм2.

В системі електропостачання приватного будинку можна виділити такі групи електроприймачів та споживачів:

· Електроприймачі загального призначення: внутрішнє освітлення; розетки в житлових приміщеннях; зовнішнє та охоронне освітлення.

· Силові електроприймачі: електроплита; електроводонагрівач; електроопалення; кондиціонери; глибинна помпа.

· Електроприймачі в небезпечних умовах: ванна кімната та душові; приміщення для прання; освітлення та розетки в підвальних приміщеннях; зовнішні розетки.

· Електроприймачі спеціального призначення: охоронна сигналізація; пристрої домашньої автоматики (привід гаражних воріт, привід в'їзних воріт, переговорний пристрій тощо).

Схеми мереж електропостачання будинків можуть бути досить різноманітними. В якості ввідного апарата рекомендується застосовувати комбінований автоматичний вимикач з ПЗВ на номінальний струм від 32 до 63 А та уставкою струму витоку 300 мА (500 мА). У випадку живлення від повітряної лінії для захисту від перенапруг телевізійної, комп'ютерної та іншої електронної техніки необхідно застосовувати обмежувачі перенапруг (ОПН). Бажано також приєднуватись до повітряної лінії за допомогою кабельної вставки (довжиною 20...50 метрів).

В цілому розрахункова сумарна потужність вашого будинку може становити 10-25 кВт, а іноді і більше.

Для підвищення надійності електропостачання в умовах живлення від сільської мережі з однотрансформаторною підстанцією значного розповсюдження набувають автономні електростанції невеликої потужності. Промисловість пропонує широкий спектр таких агрегатів з бензиновими та дизельними двигунами, синхронними та асинхронними одно- та трифазними генераторами потужністю від 0,5 кВт. Як резервний агрегат для індивідуальної садиби доцільно використовувати дизель-генератори потужністю, від 2 до 5 кВт. Агрегати більшої потужності доволі дорогі, мають велику масу та габарити, вимагають підвищеної уваги в процесі експлуатації. Тривале навантаження генератора не повинно перевищувати 80% номінальної потужності, виходячи з цього і необхідно вибирати електроприймачі, які бажано щоб працювали від генератора. Ці електроприймачі групуються на окрему секцію, яка у випадку перерви живлення від системи від'єднується від загальної мережі та приєднується до генератора. Перемикання може виконуватись вручну, або через пристрій АВР (автоматичне включення резерву). Розрахункова потужність цих електроприймачів не повинна перевищувати величини 1.5-2.5 кВт. В умовах живлення від генератора необхідно дотримуватись обмеження у використанні загального освітлення та інших приймачів.

Що являє собою проект енергопостачання?

У проекті електропостачання розробляється структура електромережі, принципові схеми розподільчих пристроїв, та їх розміщення в штукатурці стін. виконуються креслення розташування електрообладнання і електропроводок. При цьому проект передбачає заходи щодо захисту від ураження електричним струмом, включає специфікації на електрообладнання і основні матеріали, а також розраховується навантаження на електромережу.

Проект енергопостачання складається з:

1. Пояснювальна записка.

2. Принципова схема розподільчої мережі або однолінійна розрахункова схема.

3. План силових мереж. (електротермічне обладнання).

4. План силових мереж. (елктросилове обладнання).

5. План освітлювальних мереж. (електроосвітлення).

6. Специфікація обладнання.

Документи, необхідні для початку робіт над проектом електропостачання:

1. Акт по розмежуванню балансової належності та відповідальності за експлуатацію електроустановок (якщо квартира існуюча, то договір на електропостачання);

2. План квартири з нанесеними електро споживачами (розетки, вимикачі, світильники, а також силові та т електротермічні споживачі: тепла підлога, варильна панель, духовка, пральна і посудомийна машини);

6. Технічні умови або дозвіл на приєднання потужності до мережі ВАТ «Обленерго».

Проект електропостачання проходить погодження в РЕМі до вводу в експлуатацію.

 

Приклади розроблених нами електропроектів.