Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль
Електромонтаж
Електрик
Проект електрики

Виконання електромонтажних робіт

Електромонтажні роботи це важливий момент в процесі будівництва або ремонту будь-якого приміщення. Звісно до виконання такої роботи, якщо ви проводите її в перше, потрібно ретельно підготуватися. При цьому потрібно визначитися, що Ви конкретно хочете чи можна його виконати технічно, та скільки це займе часу та фінансів. Звичайно перед цим потрібно виконати проект електропостачання будинків.

Виконання електромонтажних робіт

Незалежно від того, чи проводите ви ремонті роботи самостійно чи це є спеціалізована організація, необхідно ознайомитися з правилами та принципами виконання даних робіт.

Перше, на що потрібно звернути увагу - це те, що монтаж починається з вводу від опори (мова йде про приватний будинок), тому потрібно чітко знати, який саме кабель необхідно прокласти. Для цього необхідно розрахувати максимальне навантаження, яке може виникнути в процесі експлуатації мережі. Для повітряного вводу в основному використовують провід СИП - двожильний або чотирьохжильний,

а для підземного вводу можна використовувати кабель; ВВГ, АВВГ або броньований АВБбШв.

Основні правила електромонтажних робіт в приватному будинку.

Після того, як лінія електропостачання буде підведена до розподільчого щитка, можна приступати до монтажу внутрішньої електропроводки. Та щоб усі роботи були виконані правильно необхідно дотримуватися декількох простих правил:

• Усю електропроводку необхідно поділити на робочі групи. При цьому кожна з них повинна бути захищена автоматичними вимикачами чи ПЗВ. Додатково необхідно також прокласти захисне заземлення.

•Освітлювальна мережа виконується проводом з перетином 1.5 мм2 і оснащуються автоматичними вимикачами на струмдо 10 А. Для розеточних груп застосовується провід на 2.5 мм2. і автомат на 16-25 А.

• Пральні машини, водонагрівачі, електричні печі та інші споживачі з високим споживанням електроенергії необхідно обладнати окремими проводами із заземленням та автоматичними вимикачами для захисту самої лінії.

• Всі освітлювальні і розеткові групи, повинні бути забезпечені трижильним проводом. Третя жила для заземлення, яка надійно захистить людину від ураження електричним струмом. Також необхідно пам'ятати, що ПЗВ ефективно працює при наявності заземлення.

Усі автоматичні вимикачі та ПЗВ встановлюються в електричному щиті. Електрощит необхідновстановлювати в легкодоступному місці, наприклад коридорі, холі та інших невологих та безпечних приміщеннях. При монтуванні слід пам'ятати про те, що автоматичні вимикачі - одні з найважливіших елементів в електромережі та економити на них неварто. Краще заплатити за фірмовий автомат та отримати гарантію надійного захисту, аніж за китайську автоматику, яка не відповідає жодним параметрам. Найнадійніші автомати захисту це такі брендами як: ABB, Legrand, Schneider Electric.

Для захисту від перепадів напруги необхідно встановлювати автоматичне реле, яке захищає від перепадів в самій електромережі (реле напруги). Особливо актуальним встановлення такого пристрою виявляється, якщо живлення будинку здійснюється від повітряної лінії електропередач.

У приватному секторі, через блискавку, можна втратити одночасно всю електроапаратуру. Щоб уникнути побутової катастрофи, мудро встановити реле перенапруги (імпульсні реле).

Дія цих пристроїв зводиться до того, що при виникненні аварійної ситуації вони миттєво спрацьовують і тим самим запобігають непередбачуваним наслідкам, до яких належить і загоряння.

Також прийнято підключення додаткових автономних джерел енергії. Ця схема реалізовується за допомогою дизельного або бензинового генератора і автоматичної системи аварійного переключенняна додаткове джерело живлення (АВР). Перемикання між міською лінією і генератором використовується автоматично або вручну за допомогою відповідного автомата.

Ще декілька рекомендацій, які знадобляться в процесі проведення робіт:
• Залежно від того з якого будівельного матеріалу виконано будівлю, вибирається спосіб прокладки електропроводки.
• Всі з'єднання повинні бути тільки в спеціальних розподільчих коробках, які повинні бути доступними для обслуговування.

• Неухильно потрібно дотримуватися всіх правил безпеки і прокладати проводи в спеціальних негорючих ізолюючих матеріалах (кабель-канал, гофра, металеві труби і т.д.).

Якщо в Вас зьявилися нові запитання ми будемо раді дати на них відповідь.

 »Наші контакти.

- - - -

Джерела:

www.abb.com/ua

www.legrand.com

www.schneider-electric.ua