Електроопалення будинків
В теперішній час кожен із нас замислюється про те, як опалювати своє житло, та шукає для себе найвигідніше рішення. Ми розкажемо Вам які види електроопалення можуть стати в пригоді для вашого будинку. Порадимо які системи є кращими, комфортнішими та економнішими.
Електричне опалення будинку
Головним завданням сучасного комфортного будинку це - забезпечення в холодну пору року безперебійним обігрівом. Бажаючи заощадити корисний простір, ресурси та кошти багато власників приватних будинків вибирають електричне опалення будинку.
Переваги встановлення електричного опалення:
Установка системи відрізняється невисоким ціновим рівнем (в порівняні з газовим).
Електричне опалення можна встановити в будь-який час року.
Система не потребує спеціального техобслуговування і профілактичних оглядів.
Чим краще утеплений будинок, тим менші витрати на його обігрів і оплату за спожиту електроенергію.
Якщо до вашого будинку ще не підведений газопровід, то варіант з установкою електричного опалення є самим оптимальним.
Варіанти використовуваного обладнання. Для системи електричного опалення можна використовувати:
· Масляні і безрідинні електричні радіатори. Вони відрізняються високими показниками безпеки і ККД.
· Кабельні та плівкові системи підігріву в підлозі. Популярність теплих підлог останнім часом зростає. Для нагріву підлоги використовуються нагрівальні кабелі різних видів. Їх можна монтувати прямо в бетонну стяжку чи під плитку. Для облаштування теплої підлоги потрібні теоретичні знання і досвід роботи.
· Перед монтажем теплої підлоги робиться надійна теплоізоляція підоснови. В кожній кімнаті, де змонтована система, встановлюється терморегулятор для регулювання роботи електроопалення. В основному монтаж проводиться у ванних, туалетах або на кухні.
· Настінні конвектори сухі і масляні. Сухі конвектори електричну енергію одразу перетворюють в теплову. Їх основна перевага полягає в тому, що вони можуть бути відключені тривалий час без загрози розморожування. Особливих труднощів з проведенням монтажу електричних конвекторів не спостерігається. Для кожного встановленого конвектора проводиться силова електромережа заземлена з встановленим в електрощиті автоматом. Масляні конвектори заповнюються спеціальними оливами. Після виключення такий конвектор ще деякий час віддає тепло приміщенню.
Інфрачервоні обігрівачі нагрівають предмети і підлогу що розташовані поруч, а від них прогрівається повітря. Їх використання дає можливість окремо регулювати заданий температурний режим в кожній кімнаті. Одна з переваг цієї системи обігріву будинку - економія корисної площі.
Водяне електроопалення має широке застосування для обігріву приватних будинків. Від газового з водяним контуром відрізняється встановленням електричного котла. Якщо в будинку встановлено водяне опалення, електричний котел можна встановити або замість існуючого (газовий, твердопаливний та ін.), або паралельно існуючому. Недоліком такої системи опалення вважається використання водяного контуру.
Ці системи використовують для постійного обігріву будівлі. Для тимчасового обігріву будинку електрикою використовують електрокамін або тепловентилятор.
Монтаж системи опалення.
Якщо у вас є теоретичні знання і досвід роботи з електрикою, встановити електричне опалення в своєму будинку вам буде нескладно. Перед початком робіт необхідно оформити пакет документів, щоб уникнути в подальшому неприємних сюрпризів.
Зверніть увагу! Не потрібно погоджувати встановлення системи опалення тільки тоді, коли використовуються електроприлади є додатковими джерелами обігріву будівлі.
Всі роботи по установці системи електроопалення поділяються на три етапи:
1. Розрахунок тепловтрат будинку.
2. Оформлення проектної документації.
3. Монтаж системи опалювання.
4. Пусконалагоджувальні роботи.
5. Здача системи в експлуатацію.
Під час проектування розробляється схема опалення з урахуванням експлуатаційних правил споруди. Проводиться розрахунок тепловитрат і вираховується загальна потужність силового навантаження. Все це повинен робити спеціаліст. На окремому листі розробляється детальна схема системи опалення приміщень із зазначенням розгалужень, поворотів і відводів.
Коли проект уже розроблений і всі розрахунки проведені, настав час купівлі всіх складових елементів електричного опалення.
З урахуванням місця розташування котлів і інших електричних приладів робиться розводка кабелю. Довжина кабелю рахується за складеною схемою. Для електричного опалення краще використовувати кабель марки ВВГнг-LS.
При запуску системи опалення основну увагу необхідно приділити температурним режимам на всіх приладах. У перший час йде інтенсивне прогрівання кімнат, а коли задана температура буде досягнута, система буде працювати в звичайному режимі. Включення електричних приладів буде відбуватися тільки тоді, коли знадобиться підігріти повітря до встановленої температури. за допомогою автоматики цей процес буде проходити автоматично.
Як заощадити на електричному опаленні?
Максимальний показник ККД у довгохвильових інфрачервоних обігрівачів та конвекторів. Чим більше будівля, тим вище витрата енергії. При великих розмірах приміщень ефективніше буде використання електричного водяного опалення.
Для економії фінансів на оплату за спожиту енергію в будинку потрібно встановити багатотарифний лічильник і проводити максимальний обігрів приміщень в період низького тарифу (уночі).
В будинку бажано встановити нові вікна та двері, утеплити стелі, стіни, підлоги, веранду та балкони.
Зверніть увагу! Якісна ізоляція будинку дозволить електричній системі опалення працювати в економному режимі.
При водяному опаленні паралельне підключення твердопаливного (газового) і електричного котла дає свої істотні переваги за рахунок комбінування декількох процесів.
На останок хотілося б зауважити, що краще не ризикувати самому, а звернутися до спеціалізованої організації, яка проведе попередню оцінку самого приміщення виконає розрахунок тепловитрат (це основний показник для вибору обладнання) проведе розрахунки перерізу самого кабелю та вибір захисної автоматики і інших складових системи електроопалення. Виконає сам монтаж електропроводки та усі пусконалагоджувальні роботи в відповідності усім нормам та правилам.