Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль
Електромонтаж
Електрик
Проект електрики

Електропроект квартири

Проект електропостачання квартири.

Електропроект квартири

Ми розповімо Вам про проект електропостачання квартири, як важливий організаційний захід перед електромонтажними роботами.

Захопившись оформленням декору і створення унікального інтер’єру, можна просто забути про технічну сторону питання. Разом з тим, можливі наслідки подібної непередбачливість здатні звести на нівець не тільки працю дизайнера, але і ваші очікування. І в першу чергу, це стосується електрики. Тому що складно віднести до приємних сюрпризів сліди від згорілої проводки на нових шпалерах або занапащену коротким замиканням дорогу побутову техніку. І це тільки один з можливих варіантів. У списку неприємностей дизайн-проект, який неможливо узгодити у зв’язку з невідповідністю нормам енергоспоживання, квартира з завершеним ремонтом, яку Енергозбут відмовляється підключити до міської електромережі з тих же причин і т.д. Ось чому неодмінним супутником дизайн-проекту квартири або офісу є проект енергопостачання, підготовку якого починають задовго до початку ремонтних робіт.

У яких випадках необхідний проект енергопостачання і в чому його переваги?

Проект енергопостачання доповнює дизайн-проект із технічної сторони своїми розрахунками та безпечними рішеннями щодо захисту мереж. Концентруючись на кольорі, розмірі та формі світильників, розеток, вимикачів, дизайнер не завжди звертає увагу на правила їх розміщення та експлуатації.

Проект енергопостачання дозволить уникнути ситуацій, при яких електрообладнання, яке не має відповідного ступеня захисту, встановлюється в особливо небезпечних приміщеннях: ванних кімнатах, гаражах, підвалах. Тільки на підставі погодженого проекту електропостачання проходить підключення квартири або офісу до мережі електропостачання.

Проект енергопостачання необхідний для оформлення дозволу на виділення додаткової потужності. Згідно існуючим нормам, сумарне споживання електроприладів у квартирі не повинно перевищувати 5 кВт (залежно від різних чинників) для квартир із газовими плитами і 7 кВт - з електроплитами. Цього достатньо для експлуатації елементарного набору побутової техніки. Чим більше електроприладів, тим сильніше навантаження на електромережу. При перевищенні сумарної потужності електроспоживачів квартири дозволеного рівня, необхідним буде влаштування трифазного живлення і отримання дозволу на виділення додаткової потужності.

Невід’ємна частина Проекту електропостачання - креслення розташування електропроводки з зазначеним місцем розташування всіх мереж, приналежності груп та ін. Після завершення ремонту вони знадобляться господареві квартири в разі, якщо в подальшому він задумає внести якісь зміни чи просто розвісити на стінах картини.

Та безумовно професійно виконаний проект електропостачання - це гарантія безпечної та безперебійної роботи електроустаткування на багато років.

Що являє собою проект енергопостачання?

У проекті електропостачання розробляється структура електромережі, принципові схеми розподільчих пристроїв, виконуються креслення розташування електрообладнання і електропроводок. При цьому проект передбачає заходи щодо захисту від ураження електричним струмом, включає специфікації на електрообладнання і основні матеріали, а також розраховується навантаження на електромережу.

Проект енергопостачання складається з:

1. Пояснювальна записка.

2. Принципова схема розподільчої мережі або однолінійна розрахункова схема.

3. План силових мереж. (електротермічне обладнання).

4. План силових мереж. (елктросилове обладнання).

5. План освітлювальних мереж. (електроосвітлення).

6. Специфікація обладнання.

Документи, необхідні для початку робіт над проектом електропостачання:

1. Акт по розмежуванню балансової належності та відповідальності за експлуатацію електроустановок (якщо квартира існуюча, то договір на електропостачання);

2. План квартири з нанесеними електро споживачами (розетки, вимикачі, світильники, а також силові та т електротермічні споживачі: тепла підлога, варильна панель, духовка, пральна і посудомийна машини);

6. Технічні умови або дозвіл на приєднання потужності до мережі ВАТ «Обленерго».

Проект електропостачання проходить погодження в РЕМі до вводу в експлуатацію.

 

Приклади розроблених нами електропроектів.