Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль
Електромонтаж
Електрик
Проект електрики

Електропідігрів підлоги

Кожен власник житла може відчути переваги теплої підлоги у своєму житлі. Ми розкажемо Вам як зробити підлогу комфортнішою, а також під скажемо нащо необхідно звернути увагу при виборі варіанту теплої підлоги для себе та своєї родини.

Електропідігрів підлоги

Використання електричної теплої підлоги актуально у прихожих, ванних кімнатах для швидкого підігріву керамічної плитки, обігріву лоджії, веранди або власної лазні. Крім цього таке рішення відмінно підходить в якості доповнення до основного радіаторного опалення.

Електричні підлоги цілком можливо використовувати в квартирах, де немає можливості встановити більш ефективне водяне опалення. Простота установки і доступні у продажу варіанти дозволяють легко змонтувати електричну теплу підлогу.

Способи установки електричної теплої підлоги

Варіанти установок електричних теплих підлог можуть істотно відрізняться:

1. Монтування в шар стяжки, після чого укладається підлогове покриття;

2. Укладання теплої підлоги поверх стяжки під плитку;

3. Укладання безпосередньо під підлогове покриття (плівкові підлоги).

Перший варіант підходить для обігріву прихожих, у ванній, в кухні, на лоджії. При цьому мається на увазі установка кабельних теплих підлог. Під саму систему укладається гідроізоляція і шар утеплювача. Зверху формується невеликий шар стяжки.

Якщо поверхом нижче знаходиться жиле приміщення, то можна укладати електричну теплу підлогу під плитку без додаткового шару теплоізоляції і монтування в стяжку. Шар плиткового клею і сама плитка досить захищають нагрівальні елементи. Однак слід уточнити в інструкції теплої підлоги про можливість такої укладки.

Якщо необхідно встановити теплу підлогу під ламінат або лінолеум, і немає бажання проводити капітальні роботи, пов'язані із заміною стяжки, то можна встановити плівкову (інфрачервону) теплу підлогу. При цьому укладається шар утеплювача у вигляді спіненого поліетилену з фольгованою поверхнею поверх наявної стяжки. Далі – нагрівальний елемент.

Види електричних теплих підлог

Види електричних теплих підлог:

1 - Кабельний; 2 - Кабельний з армуючої сіткою; 3 - Плівковий (інфрачервоний).

 

Що потрібно для робіт

Для укладання електричної підлоги потрібні наступні елементи і матеріали:

1. Система теплих підлог (нагрівальний кабель, окремо або в поєднанні з укріпленою сіткою);

2. Сполучні провода;

3. Кріплення;

4. Регулятор температури теплої підлоги, термодатчик;

5. Система захисту УЗО;

6. Мідний кабель для заземлення.

Як підрахувати необхідну кількість нагрівальних елементів і кабелю буде описано нижче. В першу чергу слід розпланувати поверхню теплої підлоги.

Розподіл нагрівальних елементів та вузлів керування

Спочатку створюється план монтажу теплої підлоги на папері. При цьому враховується, що нагрівальний провід або плівка не повинні монтуватися в місцях, де будуть стояти масивні меблі та побутові прилади. У місцях, де проходять труби опалення чи інші джерела тепла, також варто забезпечити буферну зону без нагрівальних елементів. Це пов'язано з особливістю електричних теплих підлог. На відміну від гідравлічних систем всі нагрівальні елементи одного контуру гріються однаково і, якщо є обмеження по виходу тепла у вигляді меблів без ніжок або надходить додаткове тепло ззовні, то елементи перегріваються і виходять з ладу. Меблі в цьому випадку також можуть пошкодитися від перегріву.

У результаті виходить неправильна фігура, вписана в прямокутник зображає кімнату. І саме по контуру цієї фігури і всередині неї буде укладатися електрична тепла "підлога".

З цим пов'язаний якраз найбільший недолік теплої підлоги. Перестановка меблів може істотно позначитися на працездатності системи.

 укладання електричної системи у ванній

Схема-приклад укладання електричної системи у ванній.

Для різних приміщень, навіть якщо вони розмежовані символічно, краще сформувати окремі контури теплої підлоги зі своїми окремими регуляторами і підведенням живлення. У разі заливки стяжки між ними прокладається по поверхні підлоги демпферна стрічка.

Коли на папері планування вже продумане можна приступити до розрахунку необхідної кількості матеріалу. Далі розмітка переноситься безпосередньо на підлогу. У зручному місці на стіні відзначається позиція регулятора для теплої підлоги. У цьому місці робиться отвір під монтажну коробку і опускається штроба до підлоги. Після підготовчих робіт, розпланування і розрахунку можна приступити до монтажу теплої підлоги.

Плівкова тепла підлога.

Плівкова тепла підлога.
 
Розрахунок матеріалів
Можна скористатися готовими таблицями від виробника кабельного теплої підлоги, і згідно з розрахунком тепловтрат кожної кімнати підбирається необхідний крок укладання проводу і його загальна довжина на приміщення. Також зверніть увагу яка саме ціль у теплої підлоги: створити комфорт чи бути основною системою обігріву приміщення? Відповідь на це питання дасть можливість вірно розрахувати усі параметри теплої підлоги.

Для плівкових (інфрачервоних) систем розрахунки ще простіше: слід підібрати кількість елементів, які покриють необхідну площу.

У розрахунки включається також провід для підключення регулятора і теплої підлоги від лічильника і від регулятора безпосередньо до елементів системи.

Важливо: Забороняється використовувати для електричної теплої підлоги пряме підключення до розетки.

Згідно з розрахунками і отриманої потужності всіх теплих підлог необхідно перевірити загальний електричний ввід на можливість витримати таке навантаження. Якщо ввідного кабелю недостатньо, то провести його заміну і встановити відповідні автоматичні вимикачі.

 

Підготовка поверхні. Особливості утеплення основи

При необхідності старий шар стяжки повністю демонтується дощенту. Вся поверхня очищається.

Далі укладається шар гідроізоляції із заходом на стіну приблизно на 10 см. По всьому периметру підлоги на стіну закріплюється демпферна стрічка. Вона дозволить компенсувати теплове розширення при нагріванні. У підсумку можна буде обрізати надлишки гідроізоляції і демпферної стрічки.

Для того щоб теплова енергія не йшла вниз, необхідно ізолювати основу підлоги. Залежно від розташування приміщення і типу поверхні, а також цільової спрямованості системи обігріву вибирається відповідне утеплення:

• Якщо тепла підлога - це доповнення до основної системи опалення, то досить використовувати спінений поліетилен з відбиваючим фольгованим покриттям як підкладку для теплої підлоги (пінофол).

• Для квартир з опалювальними приміщеннями поверхом нижче підійдуть листи пінополістиролу або екструдованого пінополістиролу товщиною від 20 до 50 мм або інший міцний утеплювач відповідної товщини.

• У разі якщо установку теплої підлоги роблять на неопалювану раніше лоджію або веранду, то формується більш грунтовний шар утеплювача аж до 100 мм пінополістиролу.

Поверх утеплювача укладається армуюча сітка. Можна обійтися і без неї, так як шар стяжки буде тонким і досить додати в розчин пластифікатор і мікрофібру.

Розріз полу з системою електричної теплої підлоги

Розріз полу з системою електричної теплої підлоги.
 
Процес монтажу

Перед укладанням проводу перевіряється його опір і звіряється з паспортом. Допускається розбіг приблизно в 10% від паспортних даних. Монтаж електричної теплої підлоги може вироблятися як із закріпленням його до армуючої сітки за допомогою стяжок (не затягуючи), так і за допомогою спеціальних кріпильних стрічок.

У разі монтування теплої підлоги у ванній кімнаті або в лазні необхідно заземлити армуючу сітку під ним і підвести заземлення до регулятора. Для цього використовується луджений мідний дріт. Власне це і є відповіддю на питання, чи можна укладати електричний теплий "пол" в лазні? Так, тільки обов'язково встановлюється модуль УЗО і заземлення.

Інфрачервона тепла підлога просто розстеляється поверх шару утеплювача. За технологією запропонованої виробником може знадобитися закріплення спеціальним скотчем або за спеціальні вушка на смузі.

Шари плівкової підлоги при укладанні прямо під ламінат

Шари плівкової підлоги при укладанні прямо під ламінат.

У місцях, де провід проходить над розділовою лінією двох плит перекриття, його слід заховати в відрізок гофро-труби, довгою в 10-15 см. Це зменшить ризик обриву кабелю при можливих теплових розширеннях плит.

Місце з'єднання між нагрівальним кабелем і проводом живлення розташоване на відстані 10-15 см від штроби так, щоб сполучні кліпси були втоплені згодом в стяжку.

Важливо: Обов'язково зазначте позицію місця з'єднання на плані квартири. Це може знадобитися згодом у разі вимушеного ремонту теплої підлоги.

Коли всі елементи розміщені на своїх місцях, ще раз перевіряється опір проводу. Тільки якщо воно незначно відрізняється від зроблених раніше замірів, можна випробовувати нагрівальні елементи, включивши теплу підлогу.

Від регулятора по штробі опускається гофрована труба, інший кінець якої розміщується посередині між найближчими смугами нагрівального кабелю. Всередину гофрованої труби просовується термодатчик, за допомогою якого можна регулювати роботу теплої підлоги. Зайвий раз варто перевірити, що датчик легко дістається і не буде проблем з його заміною.

Якщо все нормально, то вся система знеструмлюється, і регулятор знімається до закінчення всіх оздоблювальних робіт. Формується стяжка теплої підлоги. Після її повного висихання ще раз перевіряється робота системи і, якщо все нормально, монтується підлогове покриття. Якщо стяжка не потрібна, як у випадку з плівковою теплою підлогою, то відразу укладається ламінат або лінолеум.

Давайте разом створювати комфорт для себе та своєї родини.