Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль
Електромонтаж
Електрик
Проект електрики

Електроопалення квартир

Електричне опалення квартири.

6.2 Електроопалення квартир

В сучасний час кожен власник житла замислюється про те, як опалювати своє житло, та кожен шукає для себе вигідного рішення. Ми розкажемо Вам які види електро опалення можуть бути прийнятні для вашого житла. Порадимо які системи є комфортнішими,  кращими та економнішими.

Опалення квартири. Квартирне питання актуальне завжди.  Одним з  факторів, що впливають на відчуття комфорту людиною, є температура повітря в приміщенні. В холодний період року для підтримки комфортної температури всередині квартири служить система опалення. Зазвичай споживач має уявлення про неї за наявності опалювальних приладів, які є в кожній квартирі. Однак опалювальні прилади це лише частина всієї системи, яка є складним інженерно-технічним елементом будівлі.

В переважній більшості багатоквартирних житлових будинків застосовується водяне опалення. Від джерела тепла вода надходить по трубопроводах до опалювальних приладів в приміщеннях. Конструкція системи опалення може бути різною, в залежності від проектних рішень. Наприклад,  системи опалення можуть бути однотрубними і двотрубними.

В деяких сучасних житлових будинках, застосовується система опалення з по квартирною розводкою. В цьому випадку всі трубопроводи системи опалення квартири підключені до вертикального стояка будинку, який знаходиться поза квартири. При такому підключенні можливо проводити облік споживання теплової енергії кожною квартирою, шляхом встановлення по квартирних лічильників теплової енергії.

У квартирі можуть застосовуватися різні типи опалювальних приладів: радіатори і конвектори. Їх вибір здійснюється і обґрунтовується на стадії проектування будинку,  виходячи з конкретних умов і вимог. Згідно з нормативними документами у опалювальних приладів слід встановлювати регулюючу арматуру. Якщо ви хочете замінити прилади опалення у себе в квартирі, краще звернутися до фахівців. Адже новий прилад опалення необхідно підібрати не тільки за його теплової потужності, але і врахувати його технічні характеристики: гідравлічний опір, робочий тиск, вимога до складу та якості води і т. д.

«Тепла підлога». Останнім часом все більшу популярність набуває система опалення «тепла підлога», що забезпечує найбільш комфортні умови для перебування людини, ведеться навіть будівництво житлових будинків з використанням такої системи. Якщо ж теплий пол не був передбачений при будівництві житлового будинку, то при бажанні його можна додати. Тепла підлога може бути водяною або електричною. Для можливості цілорічної роботи системи теплої підлоги в приміщеннях невеликої площі (ванна, санвузол) зручно використовувати електричну теплу підлогу.

Недолік електричної системи теплого полу - висока витрата електроенергії. У міських будівлях, збудованих понад 10 років тому де підстанції, підводка до будинку і квартири розраховані за старими нормами (приблизно 2,5 кВт на квартиру), його слід застосовувати обережно, оскільки є ймовірність перевантаження кабелю живлення (якщо всі сусіди одночасно включать численні електричні прилади). Але навіть якщо електрична потужність, необхідна для підключення електро опалення, є (у сучасних квартирах це 7 кВт), треба перевірити, чи допускає існуюча в квартирі проводка підключення теплої підлоги за існуючого навантаження. Якщо ні, систему потужністю понад 2 кВт можна встановити через окремий силовий кабель і окремий автоматичний вимикач.

Можливо і пристрій водяного теплого полу в уже існуючій квартирі. Технічно набагато простіше зробити це в будинку з двотрубною системою опалення, ніж з однотрубною. Якщо ви хочете, щоб тепла підлога працював не тільки в опалювальний сезон, вам доведеться встановити настінний газовий або електричний котел. Використання електричного котла для нагрівання води в контурі призведе до такої ж витрати електроенергії, як і при використанні електричного теплого полу.

Підключення водяної теплої підлоги до труб гарячого водопостачання незаконно, так у цьому випадку вода з стояка ГВП буде входити в наступні по стояку квартири остиглою.

Особливу увагу, при використанні водяного теплого полу, варто звернути на якість попередніх монтажних робіт. Очевидно, що можливість підтікання та пошкодження труб у цьому випадку слід звести до мінімуму. У разі, якщо система опалення не підтримує необхідну температуру повітря в приміщенні, варто розібратися в причинах такої ситуації. А причин може бути безліч: утворення повітряних пробок, засмічення труб або стояка, розгерметизація системи і т. д. Добре, якщо проблему можна вирішити утепленням або заміною вікон. Якщо ж завдання вимагає більш складного рішення, або тривалий час не вирішується зовсім експлуатуючою організацією, то можна скористатися масляними радіаторами, електроконвекторами або тепловентиляторами. Такий вихід з положення не можна назвати оптимальним, але це все ж краще, ніж мерзнути у власній квартирі поки вирішується проблема з опаленням.

Кондиціонування. Восени і навесні, коли система опалення ще (вже) не працює, а за вікном досить прохолодно, можна також використовувати кондиціонер з функцією теплового насоса, такі моделі є практично у кожного виробника кондиціонерів. Кондиціонер, що працює в режимі теплового насоса, переносить тепло не з приміщення на вулицю, як у звичайному режимі, а навпаки. Цей спосіб найбільш ефективний при температурі зовнішнього повітря +3-5Со. При таких умовах показник перетворення електроенергії у тепло дорівнює 2,2-2,6, тобто при витраті, наприклад, 100Вт електроенергії виробляється 220-260 Вт теплової енергії. При температурі зовнішнього повітря нижче 0 Со показник перетворення наближається до одиниці, тобто стає близьким до режиму прямого використання електроенергії для нагріву повітря.

Підводячи підсумок нашого огляду, варто ще раз порадити звертатися при ремонті і реконструкції системи опалення в квартирі до фахівців, а також використовувати сертифіковане обладнання та комплектуючі. Економія на якості і професіоналізмі в даному питанні у більшості випадків себе не виправдовує.