Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль
Електромонтаж
Електрик
Проект електрики

Монтаж електропроводки

Що собою являє монтаж електропроводки, які особливості даних видів робіт та які трудності можуть виникнути при монтажних роботах? Давайте разом поговоримо про ці питання. У наші дні, електрика передається двома способами - повітряними лініями, за допомогою проводів, або кабельними лініями, за допомогою кабелів. Ми постараємося викласти основні міркування з прокладання кабельних ліній всередині будинку, квартири або офісу.

Отже, кабельні лінії. У нашому випадку вони з'єднують розподільний щит, в якому встановлені апарати захисту, вимірювання та автоматики, із споживачами, наприклад розетками і світильниками.

Для того, щоб кабельна лінія була безпечна і служила зазначений термін (20 років), вона повинна бути виконана певним чином.

Монтаж електропроводки

Загальні міркування такі:

· кабель повинен бути захищений від випадкового пошкодження;

· кабель повинен бути захищений від шкідливих впливів тепла, холоду, вологості, хімічних речовин і ультрафіолетовихсонячних променів, або мати ізоляцію, що розрахованою на вплив таких чинників;

· всі з'єднання кабелю повинні бути виконані в спеціальних розподільчих коробках і певним чином (болтове, зварне чи інше відповіднез'єднання);

· кабель повинен володіти певним класом негорючості і бездимності;

· при прокладанні по згораємим поверхнях, кабель повинен бути від них надійно відгороджений.

При дотриманні цих умов проводка буде надійною і безпечною, так що їх краще запам'ятати і завжди тримати в голові при проектуванні кабельної лінії вашого дому, навіть при найменших доопрацюваннях вашої електромережі. Залежно де прокладається кабель та по яким конструкціям, потрібно враховувати умови його експлуатації, ступінь захисту та способи прокладання, а також від цього залежить і сам тип і марка кабелю.

А тепер розберемо безпосередньо декілька способів прокладання кабелю та проводу, їх переваги, недоліки та власне саме виконання цих робіт.

Відкрита проводка

Відкрита проводка простіше в монтажі, в ремонті і модернізації, але гірше за зовнішнім виглядом і менш захищена від випадкового пошкодження. Вона застосовується тоді, коли проводка, прихована усередині будівельної конструкції нераціональна, наприклад для дерев'яних стін, або в умовах, коли приховати в товщу стін неможливо, або дуже дорого обійдеться.

Способів виконання відкритої проводки є декілька. Це можуть бути такі способи:

1.  Прокладка в кабель-каналах (настінних, плінтусах). Кабель-канал захищає провід чи кабель від пошкодження і покращує зовнішній вигляд безпосередньо самої лінії. Хороший варіант для будівель з дерева та інших горючих матеріалів, або для модернізації старої проводки без капітального ремонту житла.

Сам кабель канал прикручується до стіни шурупами, на дюбеля (в бетон, цеглу та гіпсокартон), або безпосередньо (в дерево, фанеру). У нього укладається кабель, а потім зверху закривається кришкою. Потрібно пам'ятати, що за правилами кабель канал повинен бути заповнений не більше ніж на 40% обсягу, так що набивати його «під зав'язку» неправильно, кабель буде перегріватися, а в разі займання він пропалить кабель-канал наскрізь.

Кращим виробником кабель-каналів є фірма Legrand. При покупці потрібно перевірити надійність кріплення кришки і жорсткість кабель-каналу, щоб він не скручувався. Не завадить і відповідний сертифікат якості.

2.  Прокладка в трубах гофрованих, гнучких і гладких жорстких. Коштує дешевше першого варіанту за рахунок втрати зовнішньої привабливості. Такий варіант можна використовувати в тих випадках колилюди перебувають там рідко та не звертають на них уваги. Це можуть бути підвали, склади, або за декоративними панелями, наприклад з гіпсокартону. Кабель затягується в трубу, після чого труба кріпиться до стіни, або стелі. Найзручніші кріплення це - кліпси та спеціальні скоби.

У місцях, де є небезпека пошкодження кабелю краще використовувати гладкі жорсткі труби, або металорукав - гофрований металевий «шланг».

3.  Кріплення кабелю на стальному підвісі або тросі. Застосовується там, де кабель повинен пройти через порожній простір. Спочатку кріпиться трос або дріт, на анкерні болти чи шурупи, потім натягується спеціальної розтяжкою, після чого трос або дріт заземлюється і до них пластиковими стяжками кріпиться кабель.

4.  Кріплення безпосередньо до стіни або стелі. Це самий бюджетний спосіб прокладання електромереж. Потрібно пам'ятати, що кабель повинен бути захищений від пошкодження. До бетонної або цегляної стіни кабель можна прикріпити за допомогою спеціальних кріплень.

Прихована проводка

Найкращий варіант прокладки кабелю з погляду захищеності від пошкоджень і зовнішнього вигляду. Цей спосіб затратний і вимагає великого обсягу будівельних робіт. Якщо стіни з цегли або бетону, а монтаж проводиться спільно з капітальним ремонтом, або в тільки що побудованому приміщенні, цей варіант є безперечно кращим за інші.

У стіні робляться штроби, в які вкладається кабель чи провід за допомогою кріплень. Потім  кабель замазуються цементно-пісчаним розчином або алебастром. Потрібно пам'ятати, що горизонтальні штроби в бетонних стінах робити не можна, тільки вертикальні. Ті ділянки, де кабель проходить горизонтально потрібно ховати або в стяжку полу, або за підвісну стелю за методом відкритої проводки в трубі. І тільки в місцях, де виконуються опуски і підйоми - там де розташовані розетки, вимикачі, світильники і т. д., виконуються вертикальні штроби.

В середині горючих стін, або за горючими перегородками, наприклад з дерева кабель можна прокладати тільки в сталевих трубах, типу водопровідних. Будь-який інший варіант, наприклад металорукав, кабель-канали та інші способи є неприпустимими.

Самий правильний та обов'язковий до виконання за правилами для житлових і громадських приміщень кабель це - ВВГнг-LS. Всі інші варіанти - ПВС, ПУГНП, ШВВП, ПУНП (ПБПП) використовувати не можна.

Також варто обов’язково додати те, що всередині будь-яких приміщень алюмінієві кабелі та проводи використовувати категорично забороняється.

Алюмінієві кабелі використовуються тільки для виконання підводу електроенергії до будинку чи іншої споруди безпосередньо до ВРП чи лічильника. Ними виконується так званий ВВОД.

В усіх інших випадках потрібно використовувати мідні кабелі та проводи.