[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]

Вибір проводу для квартири

Головне, на що потрібно звернути увагу, вибираючи електропровід - матеріал виготовлення жил - мідь або алюміній. Алюмінієві проводи, хоча й коштують дешевше мідних, але вони відстають від мідних за кількома параметрами:

1. Значно менша електропровідність в порівнянні з мідними проводами;

2. Більш швидке окислення;

3.Менша гнучкість, тобто висока крихкість, що часто призводить до поломки алюмінієвого проводу після декількох під’єднань до клем електроприладів;

4. І згідно з пунктом вище, менший термін служби алюмінієвого проводу.


Враховуючи вищесказане, кращий вибір, якщо Ви не обмежені зовсім вже сильно в засобах - мідь.

Тому приймаємо, що матеріал проводу обраного Вами для електропроводки - мідь. Це найкраще рішення для пристрою силової домашньої електричної мережі.

Крок номер два, вибір перетину електропроводу.

Для монтажу внутрішньої силової електричної мережі квартири або приватного будинку рекомендується застосовувати проводи перетином:

·   4-6 кв.мм - для магістрального підключення загального електроавтомата від під'їзної магістралі чи спуску зі стовпа в приватний будинок;

·   2,5 кв.мм - для розводки силової електричної мережі в приміщеннях квартири або будинку;

·   1,5 кв.мм - для розводки мережі освітлення в приміщеннях квартири або приватного будинку.

·   4-2,5 кв.мм для електропроводки для кухні

Важливо! Рекомендується завжди вибирати трьохжильний кабель з окремим проводом захисного заземлення. У тому випадку, якщо будинок старий і на поверховому щиті відсутній окремий заземлюючий провідник, можна зробити заземлення на армуючу металеву сітку залізобетонних конструкцій будинку. Армуюча сітка залізобетонних конструкцій, повинна бути зварена між собою через заставні в залізобетонних плитах і заземлена. Використання заземлених електроприладів у ванній в рази знижує небезпеку ураження електричним струмом.

Важливо! Вам можуть дати пораду, виконати заземлення (занулення) з'єднавши заземлюючий провідник з нульовим проводом електричної мережі. Категорично не можна цього робити. Якщо у Вас в будинку (квартирі) чомусь пропаде «нуль», корпуси вашого «заземленого» обладнання опиняться під електричною напругою, а це вкрай небезпечно для життя. Те ж саме станеться, якщо хто небудь при перемиканні на загальному щиті, поміняє місцями «нуль» і «фазу».

Настав час обрати марку кабелю. Нижче описані марки кабелю, найчастіше застосовуються при влаштуванні домових електромереж:


ВВГ-електричний силовий кабель, з одно-провідними мідними жилами, ПВХ ізоляцією і зовнішньої захисної ПВХ оболонкою. Буває круглої і плоскої форми, відмінно укладається в кабельні канали та штроби, компактніше електропроводу марки NYM. Є різновид марки кабелю з негорючою ізоляційної і захисною оболонкою ВВГнг-нд. Це кабель є пожежобезпечним, так як має добавки в ізоляції і захисній оболонці, що перешкоджають їх горінню, і тому його застосування значно підвищує електробезпечність Вашого будинку. Кабель ВВГ можна використовувати для пристрою електричної силової мережі в сухих і вологих приміщеннях. Має відмінне співвідношення - ціна/якість, хороший вибір для влаштування силової електропроводки житлових приміщень в квартирі та приватному будинку.

NYM (нум) - складається з одно-провідних мідних жил, ізоляцією із ПВХ і двох захисних оболонок:

- екструдованої крейдяної гуми, що володіє пожежобезпечними властивостями;

- ПВХ захисна оболонка.

- Відносно м'який кабель, круглої форми, відмінно обробляється і простий у монтажі.

ПВС - кабель гнучкий, круглої форми, виготовлений з відпалених мідних багатопровідних жил, ізоляція і захисна оболонка з ПВХ. Доволі гнучкий, тому в основному експлуатується, як кабель для підключення електроприймачів. В якості проводу силової електропроводки використовується рідко. Експлуатація та монтаж здійснюється в діапазоні температур -15 ° С - +40 ° С навколишнього середовища.

ПУНП / ПБПП - по технічним характеристикам схожий на ВВГ, складається з одно-провідних мідних жил, має ізоляцію і захисну оболонку з ПВХ, але тонше, ніж у проводи марки ВВГ, тому трохи дешевше. У зв'язку з останньою причиною, часто використовується при монтажі силових електромереж житлових приміщень.

 

[an error occurred while processing the directive]


[an error occurred while processing the directive]