Комфортні системи електромонтаж та електропостачання квартир, приватних будинків, ресторанiв, кафе, магазинів та офісів.
098-68-99-872
elektrikkampod@gmail.com
Кам'янець-Подільський, Хмельницький,Чернівці, Тернопіль

Апарати для зварювання скруток мідних проводів

Зварювання скруток мідних проводів.
Чи важливе зварювання проводів?
Скрутка є дуже поширеним серед видів з'єднання мідних проводів і досить надійним. Зварювання сильно покращує якість скрутки, підвищуючи її надійність і довговічність. Відгуки електриків-професіоналів і тести електролабораторій говорять про те, що зварювання скрутки - це гарантовано відмінний контакт проводу, не схильний окисленню і не вимагає ревізій розподільчих коробок з піджимом контактів.

У сучасному електромонтажі з використанням дорогих комплектуючих електропроводки це дуже важливо. Адже електрика - це і наука про контакти.
Спочатку розглянемо варіанти електроапаратів для зварювання скруток.

Різновиди зварювальних апаратів.

Виділяються три основні групи зварювальних апаратів, якими користуються електрики (і не тільки) для з'єднання проводів в сучасному електромонтажі:

• вузькопрофільні зварювальні апарати для зварювання скруток мідних проводів, такі як ТС-700 і його аналоги російського та імпортного виробництва;

• інверторні зварювальні апарати загального призначення;

• зварювальні апарати власного виробництва з понижуючих трансформаторів.

Далі опис цих типів зварювальних апаратів, їх особливості.

Зварювальні апарати для зварювання спайки мідних електропроводів.
Зварювальні апарати заводського виготовлення для електрозварювання мідних скруток пристосовані тільки для електромонтажу проводів. Працювати зі скрутками ними дуже просто. Корпус апарату компактний, з ременем для перенесення. Клавіша включення/виключення, провід живлення, провід маси з затиском або фіксатором і провід тримача для електрода. Для них використовуються спеціальні вугільні електроди для зварювання мідних проводів. Такими апаратами можна зварювати як жорсткі, так і багатожильні мідні проводи.

Інверторні зварювальні апарати.

Це звичайні інверторні зварювальні апарати, але ними можна зварювати і мідні скрутки. Такі апарати теж зручні в перенесенні. Для з'єднання проводу маси апарату зі скруткою краще використовувати який-небудь затискач. Так само, дослідним шляхом треба підібрати оптимальне значення зварювального струму (від 60 до 110 А). Електроди використовуються мідно-вугільні. Зварювальний струм краще постійний.

Саморобні апарати.

Це апарати зроблені електриками-умільцями з різного роду понижуючих трансформаторів. У загальних рисах - це трансформатори потужністю від 300 Вт до 800 Вт, з напругою на вторинній обмотці від 9 В до 36 В. Провід на масу і утримувач роблять з декількох проводів, щоб було від 15 кв. мм. Електроди в цьому випадку, найчастіше - це вугільні стрижні батарейок.

Як зварюються скрутки.
1. Потрібно видалити ізоляцію з проводів на 50-60 мм, в штукатурці стіни, зробити скрутку.
2. Плоскогубцями або зажимами з'єднати скрутку з масою.
3. Електродом за 1 сек. ошпарити кінець скрутки до кульки на кінці.
4. Остудити і заізолювати скрутку ізолентою.

Хто може зварювати мідні скрутки проводів.

Теоретично - хто завгодно, лише було розуміння електрики та електромонтажу. І все-таки, робити зварювання скрутки мідних проводів краще професіоналу-електрику. Звернути увагу потрібно на те, щоб не спалити ізоляцію проводів, щоб скрутка була коротенькою, а крапля зварювання, по можливості, без раковин.